Strzelin, Dzierżoniowska 16c
Kolory mówią 26.08.2014

 

Biel:

Jeśli lubisz nosić białe ubrania i często to robisz, prawdopodobnie jesteś osobą uczciwą, dbającą o czystość, lubiącą prostotę, efektywność pracy. Możesz być odbierana jako kobieta skoncentrowana na sobie i jednocześnie izolująca się, tęskniąca za miłością.

Beżowy/ kremowy

W odcieniach beżu najczęściej sympatyzują osoby o spokojnym i ugodowym charakterze, które nie lubią zwracać na siebie szczególnej uwagi. Jeśli w kolorze beżowym czujesz się najlepiej, świadczy to o twoim melancholijnym i romantycznym usposobieniu, silnej potrzebie czułości i bliskości drugiego człowieka.W życiu poszukujesz przede wszystkim stabilizacji, tęsknisz za jego unormowanym trybem, nie lubisz przesady w żadnych przejawach. I choć jesteś istotą dość wątłą emocjonalnie, wzbudzasz zaufanie i w pełni można na tobie polegać.

 

Bordowy

Kolor bordowy preferują zazwyczaj osoby oryginalne o nieprzeciętnej osobowości. Jeśli ten kolor dominuje w twojej szafie , powinnaś wiedzieć, że to właśnie twoja natura sprawia, że wciąż jesteś żądna przygód, ciekawa świata  i ludzi, chętna nowości. Masz głowę pełną pomysłów – wykorzystaj to! Twoja tajemniczość i urok osobisty powoduje, że raczej nie narzekasz na brak zainteresowania ze strony płci przeciwnej, szkoda tylko, że jesteś aż tak zasadnicza i niewyrozumiała dla męskich niedoskonałości… Zresztą, masz rację. W końcu znajdzie się ten jedyny, który spełni wszystkie twoje oczekiwania.

Brązowy 

Kobiety lubiące ten kolor ubrań postrzegane są jako stabilne, oddane rodzinie i pracy. Mocno stąpają po ziemi, są uczciwe, preferują porządek i stałość. To osoby pewne siebie, posiadające duży autorytet, godne zaufania, ale pozbawione poczucia humoru.

Srebrny 

Osoby noszące w tym kolorze ubrania są bardzo wrażliwe, najważniejsze są dla nich uczucia. Są dobrymi przyjaciółmi, zawsze gotowi do pomocy. Ich wrażliwość powoduje, że nie zawsze mogą panować nad emocjami.


Złoty

To bogactwo, dostatek. Ludzie noszący  w tym kolorze ubrania najbardziej cenią sobie wartości wymierne. Tu nie tylko chodzi o pieniądze ale również o sławę, sukces, awans, to co dodaje danej osobie ważności i prestiżu. Te osoby są dumne, konkretne i praktyczne.


Czerwony 
 

Kolor siły, zdrowia i witalności. Jest często wybierany przez osoby towarzyskie, agresywne, energiczne i impulsywne – lub kogoś, kto chciałby taki być. Wiąże się z ambicją, ale ci, którzy go preferują mogą być czasami raptowni, nastawieni na wyciśnięcie z życia wszystkiego, co się da, pochopnie oceniający innych i nieumiejący analizować swoich własnych słabości.Trudno u nich o obiektywizm i często oskarżają innych nawet o drobne wpadki. Spokojne osoby, które preferują kolor czerwony mogą sygnalizować światu potrzebę ciepła, siły i wsparcia albo ukrywać swoje prawdziwe uczucia pod bardziej wyrazistą maską.


Zielony
 

Kolor harmonii i równowagi. Symbolizuje nadzieję, odrodzenie i pokój, zazwyczaj jest kojarzony z osobami łagodnymi i szczerymi. Są one zaangażowane w życie swoich społeczności, bardzo towarzyskie i ceniące sobie pokój za wszelką cenę. Mogą być jednak nazbyt skromne, nieśmiałe i cierpliwe, przez co często są wykorzystywane przez innych. Zazwyczaj są to osoby bardzo dobrze wychowane i szanowane.

 

Szary
 

Kolor rozwagi i kompromisu. Osoby te są pilne, szukają spokoju i często potrafią pracować za darmo. Ludzie starsi wybierający kolor szary lubią życie takim, jakie jest, pełnym wzlotów i upadków. Młodzi wybierający szarości często izolują się od świata i tłumią swoją prawdziwą osobowość. Szary oznacza osoby z dobrymi zdolnościami biznesowymi, mające tendencję do pracoholizmu.


Fiolet
 
Jest kolorem ścierających się przeciwieństw. Z jednej strony wskazuje na ogromną wielkoduszność i uczuciowość, z drugiej na potrzebę dominacji i władzy. Barwa ta symbolizuje również ogromne zainteresowanie sferą duchową, kontemplacją i… luksusem. Prawdopodobnie jesteś więc osobą niezwykle skomplikowaną wewnętrznie, która wciąż szuka dla siebie właściwej drogi.

Niebieski

Najchętniej noszą ci, którzy pracują intelektualnie i wytrwale dążą do osiągnięcia sukcesu. To barwa osób ambitnych, ceniących sobie zdobycze kultury i nauki, poszukujących, otwartych na zmiany i nowości. Ważnym tematem jest tutaj także oryginalność i niepowtarzalność. Chcą być absolutnie wyjątkowi, pokazać światu, że bez nich wszystko byłoby jałowe i pozbawione smaku. Ich twórczość ma w sobie coś z daru dla innych, dlatego chcą być doceniani za działanie dla dobra ogółu.

Granatowy

 Najchętniej noszą osoby, które chcą sprawować kontrolę nad tym, co się wokół nich dzieje. Lubią kiedy wszystko jest na swoim miejscu i trzymanie otoczenia w ryzach jest niejako ich drugą naturą. Nie musi to mieć nic wspólnego ze sprawowaną funkcją. To bardziej charakter człowieka, czującego odpowiedzialność za siebie i za innych. Przesłanie tej barwy brzmi: nadaję się na szefa, jak nikt inny.

Pomarańczowy 

Pomarańczowy zwykle wybierają osoby towarzyskie, które potrzebują kontaktu z innymi ludźmi. Dobrze radzą sobie oni w pracy grupowej i potrafią odnaleźć się w każdej sytuacji towarzyskiej. Miłośniczki i miłośnicy koloru pomarańczy mają ogromną potrzebę nowych wyzwań w życiu. Dobrze radzą sobie z codziennymi problemami i są tolerancyjne.

 

Pomarańczowy sprawia, że od razu robi się cieplej. Jego zastosowanie w koloroterapii obejmuje łagodzenie stanów zapalnych, ale także poprawianie nastroju. Działa pozytywnie zarówno na ciało, jak i na umysł.

 

Różowy 

Wycisza emocje, pomaga odreagować stres, może pobudzać apetyt. Symbolizuje dążenie do poczucia bezpieczeństwa, stabilności. Lubiana przez osoby wrażliwe, kruche, delikatne. Uosabia czułość, ukojenie, przywołuje na myśl dzieciństwo. Może wyrażać tęsknotę za utraconym światem dziecka, pragnienie opieki, czułości.

 

Czarny
 

Koncentracja na sobie, pilna potrzeba odnalezienia energii do działania do domena ubrań w kolorze czarnym. W naszej kulturze to kolor żałoby, symbolizuje człowieka smutnego, mówiącego "nie wtrącajcie się w moje sprawy, kiedyś sobie poradzę".

 

 

 

Pokaż wszystkie wiadomości
Copyrights © 2011-2018 Dziuwli. All rights reserved. Designed by iMSence.com